FULLOVE DNI 2020

Podujatia  ·  24. august 2020

https://www.lenkasrsnova.com/

Galéria Ľ. Fullu v Ružomberku pre vás pripravila výnimočnú akciu! Festival Fullove, ktorý sa na liptove koná už druhý rok, je plný parádneho programu a tentoraz budeme jeho súčasťou aj my.
Už vo štvrtok 3. 9. 2020 si môžete prísť pozrieť módnu prehliadku našich obľúbených kolekcií Fullove a Cocktail Mix.
O 13:45 a 16:00 zafarbíme modelmi centrum mesta a o 19:30 si show zopakujeme vo večernom programe v Kultúrnom dome A. Hlinku, kde vám do nálady zaspieva aj Martin Geišberg a Peter Lipa.

Piatok 4. 9. 2020 sa na vás tešíme priamo v Galérii Ľ. Fullu na kreatívnych dielňach Fullov zverinec, kde si môžete vymaľovať veselú zvieraciu hračku, alebo štýlový zaťahovací batôžtek.

15:00 Zaťahovací batoh
Milujete farby, radi tvoríte a teší vás, keď môžete svoje dielo aj nosiť? Nech sa páči, príďte na tvorivú dielňu, kde sa môžete dochuti vyblázniť s farbičkami a ešte si odnesiete praktický odevný doplnok. Poďte si k nám omaľovať veselý zaťahovací batôžtek. Ručne tlačený čierno-biely motív tvoria veselé štylizované zvieratká, inšpirované slovenským maliarom Ľudovítom Fullom. Buďte originálni, uvoľnite sa a vytvorte si svoj batoh podľa vlastnej fantázie. Workshop je otvorený pre všetky vekové kategórie.

16:00 Maľované zvieratko
Máte šikovné ruky a bohatú fantáziu? Prídite si vytvoriť veselú originálnu hračku – zvieratko inšpirované tvorbou maliara Ľ. Fullu. Máme pre vás pripravené veselé hračky, ktoré si môžete podľa vlastnej fantázie dotvoriť textilnými farbami. Jednoduchá kresba zverov v čiernej linke na plastickom podklade vám poskytne dostatok priestoru pre váš osobný farebný originál. Náročnejší si môžu zvieratko dotvoriť ešte aj textilnými ozdobami. Workshop je otvorený pre všetky vekové kategórie.

Technika: maľba na textil, ručné šite
Materiál: bavlnené plátno, textilné farby
Vstupné 9 €, počet miest limitovaný
rezervácia: ruzomberok@sng.sk

A to stále nie je všetko! V piatok o 19:00 odhalíme priamo pred galériou vynovenú autobusovú zastávku. V spolupráci s Ondrejom Jóbom vznikla naša ďaľšia citácia majstra Fullu v cykle Viac Fullu v meste.

Na záver piatkového večera (19:30) vás ešte pozývame na otvorenie výstavy 20/20, ktorá mapuje tvorbu významných absolventov Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku a oslavuje svoje 20 výročie vzniku. Aj tu nájdete výber z našej najaktuálnejšej kolekcie Cocktail.

Celý a podrobný program akcie nájdete na stránkach Fullove dni.

Vidíme sa v Ružomberku priatelia!

https://www.lenkasrsnova.com/