• LS. Lenka Sršňová
  Račianska 22/A, Bratislava 83102
  Atelier LS. s.r.o.
 • lenka@lenkasrsnova.com
  +421 949 389 156
 • Banka
  Slovenská sporiteľňa, a.s.
  číslo účtu: 5052273230/0900

Látky a technológie

Milujeme precízne krajčírske remeslo

Krása odevu spočíva nielen v dizajne, ale aj v materiáli a jeho spracovaní. Nám záleží na kvalite a preto kladieme veľmi veľký dôraz na krajčírske remeslo, technológiu a vypracovanie našich modelov.
Potrpíme si na dokonalosť zvonku, no naše odevy majú aj krásny vnútorný život. Dbáme na každý detail, veď nadarmo sa nehovorí, že odev je naša druhá koža.
Všetky naše odevy vyrábame na Slovensku. Celý proces od vzniku návrhu, zhotovenia strihovej dokumentácie, až po výrobu z materiálu je v našej autorskej réžii. 90% produkcie vzniká priamo v našom ateliéri. Každý jeden kus nám prejde rukami a tak vieme odsledovať jeho kvalitu.

Naše materiály vyberáme veľmi starostlivo

Dôsledne pre vás vyberáme kvalitné a príjemné materiály. Látky nakupujeme na domácom trhu, alebo v zahraničí. Máme záľubu v prírodných materiáloch ako je bavlna a hodváb v ich rôznych podobách a spracovaniach. Vieme však oceniť aj vlastnosti synteticky vyrábaných textílií a využívame ich kvalitu a variabilitu v športových a funkčných modeloch. A keďže radi experimentujeme, v našich kolekciách nájdete aj veselé netradičné materiály, ktoré sú určené na špeciálne príležitosti.

Autorské dezény

Okrem materiálov, ktoré nakupujeme u našich dodávateľov sa venujeme vývoju vlastných potláčaných textílií. V súčasnosti máme v ponuke dezény vyrobené klasickou ručnou sieťotlačou a látky potlačené digitálnou sublimačnou tlačou. Postupne svoju ponuku rozširujeme o rôzne textílie. Vyvíjaním potlačí na rôzne druhy látok a experimentovaním s dezénmi sa chceme líšiť od ostatných značiek. Naša filozofia je v jedinečnosti a originalite a to sa snažíme dosiahnuť aj vo využívaní vlastných autorských dezénov. Na grafickom vzhľade dezénov spolupracujeme s dizajnérmi, ktorých filozofia tvorby je nám blízka. O tom z akého materiálu je konkrétny model vyrobený a aký druh autorskej potlače obsahuje, sa dočítate na kartičke, ktorá je súčasťou každého nášho produktu. Tu sa dozviete aj to, ako odev ošetrovať, aby ste predĺžili jeho životnosť.

Ručná sieťotlač na prírodné materiály

Časť našich a samozrejme vašich obľúbených dezénov vytvárame tradičnou technikou – ručnou sieťotlačou. Materiál potláčame priamo v našom ateliéri. Princíp sieťotlače je jednoduchý. Na textíliu sa dezén dostáva cez jemnú sieťovinu, ktorá je uchytená v kovovom ráme. Na sieťovinu je nasvietená šablóna – dezén, tento proces dosiahneme chemickou cestou. Na sito sa nanesie fotocitlivý materiál, prekryje sa šablónou a následne nasvieti. Po vymytí sieťoviny na nej ostane dezén a môže sa tlačiť. Cez takto pripravenú šablónu – sito sa farby na textile pretláčajú pomocou gumovej stierky. Farby, ktoré používame si vždy miešame sami. Do základnej pasty pridávame pigmenty a tak dosahujeme širokú škálu atraktívnych odtieňov.
Naše tlače sú pestrofarebné a živé. Niekedy pracujeme s celoplošným vzorom, inokedy sa hráme s rôznymi menšími plošnými vzormi (farebné zvieratká z Magiky Fantastiky, alebo Poľovačky na Yettiho), ktoré citlivo komponujeme do plochy odevu.
Ručná sieťotlač je technika náročná na čas a priestor. Každú farbu nanášame na textílie samostatne a na každý jeden dezén potrebujeme samostatné sito. Aj napriek tomu nás táto technika nesmierne baví a dokážeme tak reprodukovať naše nápady a tým pádom aj vaše obľúbené modely. A aj keď odevy reprodukujeme, vždy dokážeme vytvárať originály. Odlišným namiešaním farieb, alebo rozložením vzoru do plochy je každý odev jedinečný.

https://www.lenkasrsnova.com/

Digitálna sublimačná tlač

Techniku sublimačnej tlače v súčastnosti využívame na potlač syntetických aj prírodných materiálov. Pracujeme s dodávateľmi zo Slovenska a Čiech, čím podporujeme domácu produkciu.
Princíp sublimačnej tlače je založený na transfere tlače z papiera na materiál, ktorý prebieha pod vysokou teplotou a tlakom. Dezén sa najprv musí vytlačiť na papier, ktorý sa následne spolu s látkou dostáva do hydraulického lisu, kde sa pod vplyvom vysokej teploty a tlaku dezén prenesie na materiál. Najvhodnejší materiál na sublimačnú tlač je zaručene polyester. Touto technikou dokážeme dosiahnuť pestrofarebné vzory, brilantné farby, zrealizovať aj veľmi komplikovaný vzor, dokonca aj v kvalite fotografie. Výhodou tejto techniky je fakt, že dokážeme natlačiť aj metráž. V súčasnosti máme v našich kolekciách materiály s autorským dezénom ako softshell, lycra, syntetický satén, bavlnený satén, bavlnené plátno, keper, a svoju ponuku čoskoro plánujeme rozšíriť o autorsky potlačený hodvábny satén.

Originálne ručné spracovanie textilných materiálov

Milujeme detaily. Detaily v podobe krajčírskeho vypracovania, detaily v strihových riešeniach, detaily v tlači a dezénoch, či ručnom spracovaní textilných materiálov. Našim obľúbeným a hravým prvkom, cez ktorý nás ľahko dokážete rozpoznať, sú ručne robené textilné aplikácie na odeve. Hráme sa s farbou, s textúrou látok, plasticitou. Aplikovaním takýchto hravých prvkov v odeve vieme dosiahnuť naozajstné krajčírske umenie. Ručná výšivka, aplikácia, hra s materiálom v detaile, ale aj v ploche, alebo trojrozmerné plastické prvky ako súčasť a ozdoba odevu. To všetko je pre nás zábava a pre vás jedinečná pridaná hodnota vášho odevu.

https://www.lenkasrsnova.com/

Kožené výrobky

Vo svojom portfóliu máme aj kožené doplnky. Momentálne vám ponúkame naše pestrofarebné kožené opasky a náramky, ktoré sa ľahko stanú vašim obľúbeným a praktickým každodenným doplnkom. Obľubujeme kožu drsnú, brúsenú, s naturálnym výzorom a napohľad surovým vzhľadom. Naše kožené produkty sú vyrobené na Slovensku, z kože pochádzajúcej z Európy.