Galaktika v Kalifornii 2014

Podujatia  ·  15. august 2015

Počas leta 2014 sme si odskočili na rezidenčný pobyt Pravidelná linka Topoľčany – Santa Cruz, ktorý sa konal v prekrásnej Kalifornii.
Organizátorom projektu bol multimediálny priestor pre súčasnú kultúru, Nástupište 1-12 z Topoľčian, ktorý sa postaral o export toho najlepšieho súčasného slovenského umenia. Do projektu sa zapojilo sedem vynikajúcich slovenských umelcov . V súkromnej rezidencii neďaleko Santa Cruz tak od 3. do 20. júla 2014 našli svoje ateliéry výtvarníci Erik Šille, Veronika Šramátyová a Lucia Tallová, grafický dizajnér Matej Lacko, tanečníčka a vizuálna umelkyňa Zuzana Žabková, skladateľ a hudobník Fero Király a odevný dizajn reprezentovala Lenka Sršňová.
V tvorivom a veľmi príjemnom prostredí sa kolekcia Galaktika 2014 rozrástla o nové letné kúsky, inšpirované prekrásnymi plážami a oceánskym životom – dlhé rozviate šaty, či pohodlné zavinovacie sukne dotvárajú prilby typického amerického tvaru so šiltíkom obtiahnuté do farebných materiálov s autorským dezénom. Nechýbalo ani fotenie editoriálu, ktorý vznikol na nádherných kalifornských plážach, v sekvojových lesoch a v uliciach San Francisca.
Na záver pobytu boli modely odprezentované formou performance v rámci vernisáže výstavy I CAME I SAW, ktorá sa uskutočnila v Tannery art center v Santa Cruz.
Za úžasné výstupy ďakujeme tímu Pravidelnej linky, ktorý nám umožnil zúčastniť sa rezidencie v Santa Cruz a samozrejme celej posádke Regular Line, vďaka ktorej bol pobyt v Kalifornii jedným veľkým dobrodružstvom.

https://www.lenkasrsnova.com/