Noc múzeí a galérii v Galérii Ľ. Fullu v Ružomberku

Podujatia  ·  9. máj 2018

https://www.lenkasrsnova.com/

Blíži sa deň, kedy ožívajú umelecké inštitúcie. Noc múzeí a galérií sa koná v sobotu 19. mája. V spolupráci s Galériou Ľ. Fullu sme pre vás pripravili zaujímavý a pestrý večer pre deti a dospelých, ktorý si rčite nenechajte ujsť!

FULLOVE
17:00 / vstup voľný
Vernisáž výstavy – Intervencie odevnej dizajnérky Lenky Sršňovej v expozícii Ľudovíta Fullu. Hravá kolekcia Fullove sa už po druhýkrát dostáva do priestoru galérie. Tentoraz ako farebná odevná inštalácia, reagujúca na priestor a samotné maliarove obrazy. Kolekciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kreatívny workshop s módnou návrhárkou Lenkou Sršňovou – Fullov zverinec
17:30 / 2 €, 1 €
Milujete farby, radi tvoríte a teší vás, keď môžete svoje dielo aj využívať? Nech sa páči, prídite na tvorivú dieľňu, kde sa môžete dochuti vyblázniť s farbičkami a textilom a ešte si odnesiete veselý darček. Poďte si k nám omaľovať krásnu dizajnérsku ekotašku, ktorú pre vás vytvorila Lenka Sršňová, alebo dotvoriť hračku – veselé Fullove zvieratko.
Taška: ručne tlačený čierno – biely motív tvoria veselé štylizované zvieratká, inšpirované slovenským maliarom Ľudovítom Fullom.
Hračka: plastické zvieratko z textilu so základnou farebnou potlačou si môžete dotvoriť textilnými komponentami na rôzne spôsoby. Pridať farebnú srsť, ozdobiť ho flitrami, našiť gombíky, alebo iný materiál.

Katarzia
19:00 / 5 €, v predpredaji 4€
Sobotný večer bude patriť aj speváčke Katarzii. Jej najlepšie piesne zaznejú medzi najkrajšími dielami Ľ. Fullu. Akú atmosféru prinesie toto nezvyčajné spojenie? Prídite sa presvedčiť na vlastné oči a uši.

Príbehy v piesku
21:00 / vstup voľný
Performance výtvarníčky Lenky Ballekovej, magické kreslenie do piesku inšpirované Fullom. Na dobrú noc trochu magickej atmosféry pieskového umenia. Výtvarníčka Lenka Balleková drobnými zrnkami piesku vyrozpráva príbehy z Fullových diel. Obrazy pred našimi očami ožijú.

Tešíme sa na vás!

Tím LS.