Výstava Fullove u Fullu

Podujatia  ·  21. máj 2018

Milí priatelia,

nestihli ste vernisáž k našej aktuálnej výstave? S radosťou vás pozývame do galérie Ľ. Fullu v Ružomberku, kde si môžete netradičnú módnu inštaláciu pozrieť až do konca júna.

https://www.lenkasrsnova.com/

V sobotu 19. mája sme boli súčasťou Noci múzeí a galérií a slávnostne sme otvorili výstavu Fullove. Modely sme zasadili priamo medzi diela maliara, ktorého tvorba inšpirovala ich vznik.
Súčasťou večerného programu bola tvorivá dieľňa Fullov zverinec, kde pod Lenkiným vedením vznikali pestrofarebné ekotašky a veselé zvieracie hračky.
Program pokračoval koncertom Katarzie, ktorá svoje piesne odspievala obklopená Fullovými obrazmi, zasadená do inštalácie modelov, ktoré akoby zostúpili z maliarovho plátna a ožili. Katarzia si na výstúpenie obliekla šaty vytvorené z nášho obľúbeného geometrického vzoru, ktoré sa do scény veľmi hodili.

https://www.lenkasrsnova.com/

Výstava zachytáva stret diela veľkého maliara minulosti a súčasného dizajnu. Odevy vznášajúce sa medzi obrazmi, postavy vystupujúce z malieb, zvery levitujúce v priestore umelcovho ateliéru. To všetko dotvára čarovnú atmosféru galérie, ktorá je nabitá farebnou energiou.

“Kolekciou Fullove Lenka Sršňová dokazuje, že inšpirácie, ktoré vychádzajú z folklóru a ľudových remesiel, z domácej kultúrnej tradície, môžeme meniť do atraktívnej súčasnej podoby. Zároveň sa autorka stala ambasádorom, popularizátorom tvorby jedného z najvýznamnejších slovenských umelcov 20. storočia. Jej misia je o to silnejšia a viditeľnejšia, že toto posolstvo dokázala sprostredkovať jazykom súčasnej mladej generácie.”
Zuzana Gažíková, riaditeľka Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku

https://www.lenkasrsnova.com/

Ak budete prechádzať Ružomberkom, zastavte sa v Galérii Ľ. Fullu. Našu netradičnú odevnú inštaláciu a výnimočnú expozíciu Fullovho celoživotného diela môžete navštíviť do 29. júna 2018.

Váš tím LS.