Výstava LOVEafFAIR v SOM STORE

Events  ·  January 15 2024

Milý priatelia! Pozývame vás na vernisáž a welcome drink do dizajnérskeho priestoru SOM STORE. Už 24.1 o 18:00 otvárame výstavu LOVEafFAIR je MODULAR a tešíme sa, že sa k nám pridáte. Výstava potrvá v čase 25.1 – 1.2.!

https://www.lenkasrsnova.com/

Aktuálna kolekcia Lenky Sršňovej sa venuje téme nekonvenčných svadobných a spoločenských šiat. Svieže modely ponúkajú netradičný pohľad na túto tematiku a mnohé kúsky hravo využijete aj na neformálne príležitosti, alebo momenty, kedy sa jednoducho budete chcieť cítiť výnimočne. Lenka v kolekcii rozpracováva myšlienku modulárnosti odevov, ktorá ponúka využitie šiat nielen na jednu príležitosť, ale dáva modelom pridanú „reuse“ hodnotu. Koncept kolekcie s výstižným názvom MODULAR tak ponúka jednotlivé modely a ich časti, ktoré sú nadizajnované tak, aby sa dali hravo a ľahko kombinovať na mnoho spôsobov. Každý kúsok kolekcie však funguje aj ako samostatný univerzálny a nadčasový kúsok. Ich spájaním, vrstvením, či kombinovaním si však môžete vytvoriť minimalistické, ale aj odvážne a neprehliadnuteľné looky. Kolekcia je doplnená aj o univerzálne kúsky, ktorým stačí naozaj málo, len obliecť a užívať si ich jednoduchú krásu a pohodlnosť.
Unikátne šperky, ktoré dopĺňajú odevy sú z dielne dizajnérky Radky Kovačíkovej.

Tému spoločenských a svadobných šiat Lenka zvolila preto, lebo práve s takýmito šatami sa spája obava, že po primárnom použití už nemajú v šatníku uplatnenie. Modely z konceptu Modular však tento mýtus popierajú. Kúsky sú vytvorené tak, aby navonok pôsobili ako šaty celok, ale dajú sa rozdeliť minimálne na dve a viac častí, z ktorých každá dokáže fungovať osobitne a kombinovať sa s inými odevmi kolekcie.
Kolekcia obsahuje modely a doplnky, z ktorých každý figuruje aj ako definovaný hotový solitér, ale zároveň ponúka možnosť kombinovania s ostatnými kúskami tak, aby vytvoril plnohodnotný unikátny outfit. Jednotlivé modely ponúkajú mnoho spôsobov párovania, vrstvenia, spájania a dávajú nositeľovi oveľa viac hravých možností ako si outfit vyskladať.

Kolekciu aj šperky si počas trvania výstavy môžete naživo pozrieť, ale aj vyskúšať. Už teraz sa na vás tešíme!

LS.foto: Martin Tomečka
modelka: Kinga Puhová
muah: Mischel Warenits
šperky: Radka Kovačíková